Fleckenstein premton mbështetje të plotë për ndryshimet kushtetuese

23:46 | 7 Dhjetor 2018

Eurodeputeti, Knut Fleckenstein ka postuar një fotografi me kryeministrin Zoran Zaev në profilin e tij në Facebook.

Në mbishkrim Fleckenstein premton mbështetje të plotë për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni.

“Jam në Lisbonë në Kongresin e Social Demokratëve Europian. Me ministrin slloven të kulturës Dejan Prešiček, kolegen time Tanja Fajon dhe kryeministrin maqedonas Zoran Zaev, të cilit i premtova mbështetjen tonë të plotë për reformat kushtetuese në lidhje me ndryshimin e emrit të Maqedonisë”- ka shkruar Fleckenstein.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara