Eurodeputetët Fleckenstein dhe Kukan për vizitë në Kuvendin e Maqedonisë

09:31 | 1 Mars 2019

Eurodeputetët Knut Fleckenstein dhe Eduard Kukan sot do të qëndrojnë për vizitë zyrtare në Maqedoni.

Siç njoftojnë nga Kuvend, eurodeputetët do të realizojnë takim me nënkryetarin e Kuvendit Vesel Memedi, pasi kryetari Talat Xhaferi sot do të udhëtojë për në Mal të Zi, ku do të merr pjesë në ratifikimin e protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.

Përveç takimit me Vesel Memedin, eurodeputetët Fleckenstein dhe Eduard Kukan pritet të kenë takim edhe me krerët tjerë politik në vend.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara