Kishte kthyer shtëpinë në fermë kanabisi, ky është detaji që zbuloi shqiptarin në Angli

16:25 | 7 Dhjetor 2017

Një fermë e tërë me kanabis brenda një shtëpie e cila përmbante më shumë se 200 bimë të tilla është zbuluar pranë dyqaneve më të shtrenjta Plymouth, në Angli.

Me mbërritjen e policisë në vendngjarje poseduesi i tyre u hodh nga dritarja në katin përdhes të ndërtesës duke u përpjekur të arratisej. Mediat angleze kanë zbuluar se ai ishte një 21-vjeçar me origjinë shqiptare, i cili është kapur më vonë nga policia.

Gjatë marrjes në pyetje i riu ka pranuar se kishte mbjellë drogën në tre dhomat e shtëpisë. Sipas policisë rreth 200 bimë kanabis ishin rritur brenda dhomave duke arritur një gjatësi prej 1.50 m. I riu kishte lënë një dhomë mënjanë që shërbente për tharjen e kanabisit. Ai u zbulua pasi shtëpia ku qëndronte ishte gjithmonë e dyshimtë për shkak se i mbante perdet e mbyllura dhe kishte një numër të madh qesesh që shërbenin për plehrat. Policia po heton për personat e tjerë të përfshirë në këtë vepër, ndërsa 21-vjeçari po mbahet nga autoritetet e emigracionit.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara