Gafa e vitit në ndarjen e çmimeve Oscars

06:40 | 27 Shkurt 2017

Pak pas mesnatës, Warren Beatty njoftoi që “La La  Land” fitoi çmimin për Filmin më të Mirë në ndarjen e 89-të të çmimeve të Akademisë, transmeton portali arbresh.info.

Por problemi është që “La La Land” nuk ishte fituesi por “Moonlight”.

Gjatë fjalimit të pranimit, producentët e Damien Chazelle ndaluan për të njoftuar që kishte ndodhur një gabim.

Prezantuesi Jimmy Kimmel dhe Beatty dolën për zbuluar që “Moonlight” ishte fituesi i vërtetë.

Beatty aksidentalisht i ishte dhënë zarfi i Aktores më të Mirë, që i ishte dhënë Emma Stone për rolin e saj në “La La Land”.

Ky ishte momenti më i çuditshëm dhe më i madh në historinë e Oscars./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara