Vetaksident në Lupç të Podujevës, Policia jep detaje

12:07 | 7 Maj 2021

Një vetaksident i rëndë ka ndodhur para pak orësh në fshatin Lupç të Podujevës.

Si pasojë e këtij vetaksidenti është lenduar një person dhe i njëjti është dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Këtë e ka konfirmuar për arbresh.info zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 11:00 në fshatin Lupç të Podujevës, ka ndodhë një vetaksident trafiku. Si pasojë e aksidentit një person ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti”, tha Ahmeti./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara