Google ADS

Modric po u reziston ofertave nga Katari dhe gjiganti italian

21:54 | 15 Prill 2022
Lorik Gerbeshi

Luka Modric po i reziston ofertave për t’u larguar nga Real Madrid këtë verë.

Pas kontratës në qershor, mesfushori kroat pritet t’i ofrohen kushte të reja nga Los Blancos.

Ndërkohë që është në pritje të ofertës për kontratën e tij, Modric ka marrë afrime nga Katari dhe gjithashtu gjigantët italianë, Juventus.

Megjithatë, AS raporton se fituesi i Topit të Artë në vitin 2018 mbetet i përkushtuar për të vazhduar me Real Madridin.

Modric ishte i jashtëzakonshëm për Realin në triumfin e kësaj jave në çerekfinale e Champions League kundër Chelseat./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale