Modric i pakënaqur me situatën te Real Madridi

17:52 | 5 Prill 2023

Luka Modric nuk është i kënaqur me situatën e kontratës së tij në Real Madrid, pasi ka pritur muaj për një rinovim.

Mesfushorit kroat i skadon kontrata me Real Madridin në fund të sezonit.

Modric e ka bërë të qartë se dëshiron të vazhdojë me “Los Blancos” edhe për një vit, dhe ka performuar në nivelet më të larta për të fituar një marrëveshje të re.

Megjithatë, GOAL kupton se zyrtarët e Realit ende nuk kanë kontaktuar me 37-vjeçarin ose përfaqësuesit e tij për të nisur bisedimet për zgjatjen.

Modric ka pritur me muaj për disa lajme nga klubi dhe po bëhet gjithnjë e më i pakëndshëm me situatën teksa sezoni 2022-2023 vazhdon të mbarojë.

Modric është i shqetësuar për faktin se negociatat për rinovimin nuk janë trajtuar kurrë në këtë mënyrë në të kaluarën, dhe tani është e mundur që kroati të futet në grupin e agjencive të lira këtë verë.

Reali e konsideron këtë çështje të pezulluar për momentin, pasi ata ende po studiojnë një ofertë të re të mundshme për Modric duke marrë parasysh moshën dhe statusin e tij në klub.

Është raportuar se Reali nuk ishte i kënaqur me vendimin e Modric për të vazhduar të luajë për Kroacinë pas përfundimit të Kupës së Botës 2022.

37-vjeçari nuk ka plane të caktuara për t’u tërhequr nga futbolli ndërkombëtar së shpejti dhe shpreson të luajë në Euro 2024 në Gjermani./Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme