“Messi dhe Suarez duhet fajësuar për eliminimin e Barcelonës”

10:33 | 11 Prill 2018

Michael Owen pretendon se Lionel Messi dhe Luis Suarez duhet fajësuar për eliminimin e Barcelonës nga Liga e Kampionëve.

Analisti në ‘BT Sport’ ka goditur dyshen nga Amerika e Jugut pas eliminimit të Barcelonës në kompeticionin më të madh evropian nga Roma mbrëmjen e së martës, transmeton portali arbresh.info.
Roma kishte 17 goditje gjatë fitores 3 me 0 që i riktheu ata nga disavantazhi 4 me 1 nga takimi i parë duke arritur në gjysmëfinale falë rregullit për golat si mysafirë. Barcelona kishte pranuar vetëm tri gola brenda nëntë ndeshjeve të fundit në Ligë të Kampionëve duke një pjesë të madhe pas tri golave që realizoi Roma, por Owen nuk është aspak i habitur nga kjo.

“Është e jashtëzakonshme. Kur ju shikoni në statistikat dhe gjithçka ju tregon se është e jashtëzakonshme, por sytë e tu nuk ju gënjejnë”, ka thënë Owen.

“Ne kemi shikuar ndeshjen në pjesën e parë… ne kemi shikuar Barcelonën që disa muaj deri tani dhe jam i sigurt, madje edhe pse ata nuk kanë pranuar aq gola, unë nuk jam i sigurt që ju nuk mund të pranoni gola kur dy sulmuesit nuk bëjnë asgjë në mbrojtje”

“Ata janë duke u mbrojtur me tetë lojtarë kundër njëmbëdhjetëve dhe nuk jam i sigurt nëse ju mund ta bëni këtë në nivel të lartë”

“Ju duhet të pranoni që Roma nuk është në nivelin më të lartë. Ka skuadra që do ta shfrytëzojnë atë edhe më shumë. Por jo më sepse Barcelona është jashtë tani”

Messi ka shënuar 39 gola brenda 46 ndeshjeve te Barcelona në të gjitha kompeticionet këtë sezon, ndërsa Suarez ka realizuar 26 brenda 43 ndeshjeve./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara