Juventus ofron Bernardeschi-n për Jorginho-n

18:07 | 1 Qershor 2020

Juventus ka ofruar mesfushorin Federico Bernardeschi, në shkëmbim për yllin e Chelsea-s, Jorginho.

Sipas Gazzetta dello Sport, italiani më shumë mundësi do kalojë në Torino, aty ku do të ribashkohet me Maurizio Sarri-n, me të cilin ka punuar te Chelsea dhe Napoli, transmeton portali arbresh.info.

Ndërsa, Bernardeschi është i hapur për kalimin te “Blutë”, andaj shkëmbimi lehtësisht mund të ndodh.

Juventus ofroi 40 milionë euro për Bernardeschi-n në verë të vitit 2017, mirëpo këtë sezon lojtari ka dështuar të gjejë vendin në formacionin e Sarri-t, pavarësisht që ka provuar disa pozicione.

26-vjeçari ka shënuar vetëm një gol dhe ka kontribuar me një asistim në 11 paraqitje në formacionin e parë./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara