Formacionet zyrtare, AC Milan – Verona

14:09 | 2 Shkurt 2020

Sot (e diele) do të zhvillohet ndeshja, AC Milan – Verona në kuadër të xhiros së 22-të në Seria A.

Vendasit janë në formë të mrekullueshme që prej transferimit të Zlatan Ibrahimovic dhe dëshirojnë të vazhdojnë në këtë mënyrë, transmeton portali arbresh.info.

Kurse mysafirët me Amir Rrahmanin dhe Marash Kumbullan në mbrojtje do mundohen të rikthehen me tri pikë në ‘shtëpi’.

Formacionet zyrtare:

Milan (4-4-2): Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Hernandez; Castillejo, Kessie, Çalhaoglu, Bonaventur; Rebic, Leao.

Verona (3-4-2-1):  Silvestri; Rrahmani, Kumbulla, Gunter; Faraoni, Veloso, Amrabat, Lazovic; Pessina, Zaccagni; Verre.

Kujtojmë që përballja do zhvillohet në “San Siro” dhe fillon në ora 15:00./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara