Arsenal – Chelsea: Robin van Persie jep parashikimin e finales së Evropa Ligës

14:37 | 22 Maj 2019

Ish sulmuesi i Arsenalit, Robin van Persie ka zbuluar parashikimin e tij për finalen e “Topçinjve” në Evropa Ligë ndaj Chelseas.

Të dy klubet londineze do të udhëtojnë në Baku javën e ardhshëm për finalen evropiane të shumë përfolur, transmeton portali arbresh.info.

“Personalisht, mendoj se Arsenali është më afër. Ata janë pak më të mirë”, ka thënë fillimisht holandezi.

“Por, Chelsea ka Eden Hazardin dhe ai është një lojtar shumë i veçantë dhe në çfarëdo kohe mund të vijë me diçka”

Arsenali do të jetë në mungesë të mesfushorit Henkrik Mkhitaryan për shkak të tensioneve mes Azerbajxhanit dhe vendit të tij – Armenisë.

Finalja e Evropa Ligës zhvillohet më 31 maj duke filluar nga ora 21:00./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara