Modric më i motivuar se kurrë për të fituar Champions Leaguen

21:30 | 16 Maj 2023

Luka Modric ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm për Real Madridin gjatë dekadës së fundit dhe ai është bërë një nga lojtarët më të suksesshëm të klubit gjatë asaj kohe.

Pasi ka fituar pesë tituj të Ligës së Kampionëve në karrierën e tij, të gjitha me Real Madridin, ai mund t’i bëjë gjashtë këtë sezon.

Duke folur përpara ndeshjes së dytë gjysmëfinale të së mërkurës kundër Manchester Cityt, Modric këmbënguli se motivimi i tij është aq i lartë se kurrë për të fituar kompeticionin.

“Sigurisht që jam i motivuar. E mbaj mend akoma videon që na luajti Zizou, e cila fliste për ne që bëheshim dinasti. Sigurisht që e kemi parasysh. Na jep motivim shtesë. Vetëm të luash këto lloje lojërash me Real Madridin të motivon. Kur e dini se jeni afër fitores, doni të jepni gjithçka. Ndihemi shumë rehat duke luajtur këtë turne dhe këto ndeshje. Ne kemi fituar shumë tituj për këtë. Ne besojmë në cilësinë tonë. Ne e dimë se historia ju detyron të jepni më të mirën sa herë që luani.”

Përpara ndeshjes kundër Man City-t, Modric pret që shokët e skuadrës Vinicius Junior dhe Rodrygo të ngrihen në pjatë, siç kanë bërë në Ligën e Kampionëve gjatë dy sezoneve të fundit.

“Ata janë të guximshëm dhe kanë treguar se mund t’i zgjidhin ndeshjet me futbollin e tyre. Gjëja më e rëndësishme është ekipi. Nëse jemi mirë, bashkë, një ditë Vinicius ose Rodrygo do të bien në sy, por gjëja më e rëndësishme është të jemi bashkë.”

Real Madridi e ka titullin e 15-të të Ligës së Kampionëve, dhe fitorja ndaj Man City të mërkurën do t’u jepte atyre një shans të shkëlqyer për ta bërë realitet atë ëndërr./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale