Pija e mrekullueshme që ul nivelin e lartë të kolesterolit

22:19 | 7 Gusht 2017

Kolesteroli është një yndyrë në trup që shkakton sëmundjen e zemrës dhe bllokon enët e gjakut, kështuqë nëse jeni në një luftë të vazhdueshme me të, në ju ofrojmë një ndihmë të vogël.

Grajpfruit ( qitro) është luftuesi më i mirë kundër kolesterolit të keq, sepse përveç se përmban sasi të lartë të vitaminës C, ai përmban edhe fibra që mbrojnë enët e gjakut, transmeton portali arbresh.info

Selino gjithashtu është një aleat që ju vjen në ndihmë në betejën kundër kolesterolit. Studime të shumta kanë theksuar se 1 selino arrin të ul nivelin e kolesterolit deri në 5 herë.

Përbërësit që ju duhen për këtë pije janë:

2 fije selino
1 qitro
Majdanoz
14 limona
3 copa të vogla xhenxhefil

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në mikser dhe përzieni mirë. Një herë në ditë pini nga një gotë prej këtij lëngu të mrekullueshëm dhe të pasur me vitamina dhe fibra. Lëngun pini për 1 muaj dhe më pas provoni të bëni analizat e kolesterolit. Do të habiteni se pas një muaji niveli i kolesterolit do të jetë në gjendje të stabilizuar./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara