Diabetin mund ta mposhtni vetëm me 2 përbërës

22:22 | 27 Janar 2018

Diabeti konsiderohet si sëmundja e shekullit dhe prek një numër të konsiderueshëm njerëzish në botë.

Përkundër medikamenteve farmaceutike që kanë për qëllim stabilizimin e sheqerit në gjak, kjo sëmundje mund të trajtohet edhe me përbërës natyral, shkruan portali arbresh.info

Për të mposhtur diabetin ju duhen vetëm 2 përbërës, që janë:

300gr selino

6 limona

Së pari pastroni mirë selinon dhe ndani në pjesë të vogla. Më pas vendosni atë në një enë dhe shtoni lëngun e limonëe, shkruan portali arbresh.info
Shtoni ujë deri sa të mbushet dhe zieni. Pasi të jetë zier lëreni atë të qëndrojë në temperaturën e dhomës për rreth 2 orë.
Pasi të jetë ftohur vendosni atë në një enë qelsi dhe ruani në frigorifer.

Këtë pije duhet ta konsumoni çdo mëngjes në një bark të zbrazët, 30 minuta para mëngjesit.

Kjo recetë mund të zgjasë rreth dy muaj, por shumë shpejt do të vëreni se niveli i sheqerit në gjak do të fillojë të normalizohet./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara