Përleshje “shqiptaro-boshnjake” me armë zjarri në Batincë të Shkupit

09:52 | 9 Shtator 2017

Të premten në restorant “Bella” që gjendet rrugës për në “Markov Manastir”, ka pasur një përleshje verbale dhe fizike midis dy grupeve të rinjsh shqiptar dhe boshnjak nga fshati Batincë, ku janë përdorur edhe armë zjarri.

Ministria e Punëve të Bredshme (MPB), ka konfirmuar për Zhurnal lajmin se në fshatin Batincë të ketë pasur përleshje mes dy grupeve të rinjsh shqiptar dhe boshnjak në restaurantin Bella.

Sipas MPB-së rasti ka ndodh në orën 13:45.

Në 14.53 Spitali i qytetit të Shkupit nga ky rast ka pranuar një person të lënduar me iniciale R.A nga Batinca, që sipas MPB me armë zjarri kanë shkrepur B.D dhe Z.N.

Njësia speciale policor “ALFA”, ka dal në vendin e ngjarrjes, dhe në një kontroll nga ana e policisë në Restaurantin “AKTUALE”, në një vetur të tipit AUDIO, është gjetur arrma, për të cilën dyshohet se të jëtë përdorur në këtë ngjarje, thonë për Zhurnal nga MPB.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara