Pamje të xhandarmërisë serbe

09:24 | 23 Shtator 2021

Xhandarmëria serbe “monitoron” veprimet e protestuesve serbë dhe policëve kosovarë.

Ata janë rreth kufirit, në një numër jo të vogël, pas masave për reciprocitet në targa., raporton arbresh.info

Pavarësisht kësaj, KFOR-i thotë se mbetet në Kosovë për mbrojtje dhe siguri.

Ekspertët vlerësojnë se kjo xhandarmëri nuk guxojnë të kalojë vijën kufitare.

Vazhdojnë të mbeten të bllokuar rrugët drejtë pikave kufitar në Jarinjë dhe Bërnjak./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara