“Blindohet” Shkupi- pas rastit Monstra, Njësia Speciale në pritje të protestuesve shqiptarë!

13:59 | 26 Shkurt 2021

Njësia Speciale e Policisë së Maqedonisë Veriore tashmë ka bllokuar rrugët kryesore të Shkupit, pas paralajmërimeve për protesta nga shqiptarët.

Qindra persona janë duke protestuar me moton “Drejtësi dhe liri” kundër vendimit të Gjykatës Penale për rastin “Monstra”.

Kësisoj, këto protestat janë organizuar nga familjarët e të dënuarve në këtë rast.

Ndryshe, para disa ditësh, autoritetet e drejtësisë në Maqedoninë V. kanë marrë vendim për dënime ndaj Alil Demirin, Afrim Ismailoviq dhe Agim Ismailoviq me burg të përjetshëm.

Fejzi Aziri me 15 vjet burg, Haki Aziri me 9 vjet burg, ndërkaq Sami Luta u lirua nga të gjitha akuzat për këtë rast./Indeksonline/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara