Shasha: Deklarata e Merkel na tregon qëndrimin e Gjermanisë për “Open Balkans”

15:26 | 14 Shtator 2021

Drejtori i institutit Epik, Demush Shasha, ka shkruar rreth fjalimit të kancelares gjermane Angela Merkel në Tiranë.

Sipas Shashes, Merkel edhe njëherë tregoj rendësin që ka Procesi i Berlinit.

Postimi i plotë:

“0 here ka përmendur togfjaleshin “Open Balkans” Kancelarja Merkel ne konferencat për shtyp me Vuciqin dhe Ramen. Ndërsa, kur u pyet se kush prevalone: Procesi i Berlinit apo Open Balkans. Kancelarja Merkel u përgjigj: “Procesi i Berlinit nuk mund te zëvendësohet”, ka shkruar Shasha.

Kjo na tregon çdo gjë për qëndrimin Gjerman për Open Balkans”, ka shkruar Shasha./arbresh.info/

Merkel për “Open Balkan”: Procesi i Berlinit nuk mund të zëvendësohet

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara