“Kur ia di numrin e telefonit edhe Zotit”, pastori pretendon që po flet me Zotin në telefon

22:51 | 24 Maj 2017

Një pastor i ‘guximshëm’, që pretendon se po flet në një linjë direkte më Zotin, është filmuar ‘duke folur me Perëndinë’ gjatë një shërbese në Kishë.

Pastori Paul Sanyangore, 32 vjeç nga Zimbabve, pretendon se e ka Zotin në thirrjen e shpejtë dhe se bisedon gjithmonë me të para meshave, transmeton portali arbresh.info

“Unë e kam numrin e Zotit dhe e thërras sa herë kam nevojë”, ka thënë ai para besimtarëve.

Turma e besimtarëve në Kishë kanë duartrokitur dhe kanë brohoritur për ‘aftësinë’ e pastorit.

Video që u ngarkua në YouTube ka marrë më shumë se 75 mijë shikimë dhe është shpërndarë nëpër rrjete sociale./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara