Përfundojnë ndeshjet në Grupin F

23:08 | 23 Qershor 2021

Tashmë kanë përfunduar ndeshjet e grupit F, Gjermani-Hungari dhe Portugali-Francë.

Ndeshja mes Portugalisë dhe Francës  ka përfunduar me rezultat 2-2.

Golin e parë e shënojë Cristiano Ronaldo përmes pikës së penalltisë, pasiqë portieri i francezëve Lloris bëri një ndërh7yjre shumë të rrezikshme.

Kurse në minutat shtesë të pjesës së parë , arbitri  pas  referimit të VAR-it  ka akorduar një penallti në favor të Francës.

Penalltinë e ka ekzekutuar lojtari francez, Karim Benzema.

Pjesa e parë është mbyllur me rezultat 1-1.

Në minutën e 47-të Franca ka shënuar përsëri goë duke dal  në epërsi kundër Portugalisë.

Golin e shënojë Karim Benzema  të cilin e ka asistuar Paul Pogba.

Kurse në minutën e 60-të, është akorduar  penallti për Portugezët.

Penalltinë e ka ekzekutuar Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, duke e bërë rezultatin 2-2.

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 2-2.

Ndeshja tjetër e Grupit F ishte Gjermania kundër Hungarisë.

Një ndeshje mjaftë emocionues.

Golin e parë të ndeshje e ka shënuar hungarezi Adam Szalai në minutën 11-të.

Pjesa e parë ka përfunduar me rezultat 0-1 në favor të Hungarisë.

Kurse në pjesën e dytë, gjermanët kanë ndezur motorët e tyre duke shënuar një gol në minutën 68-të nga lojtari Kai Havertz.

Por hungarezët janë kundërpërgjigjur menjëherë duke shënuar përseri gol  dhe duke e bërë rezultatin 1-2m goli ne sheno0jë Andra Schafer.

Në minutën e 84-të gjermanët kanë barazuar rezultatin me golin e  Leon Goretzka.

Ndeshja  ka përfunduar me rezultat 2-2.

Në Grupin F Franca gjendët në vendin e parë, Gjermania në venin e dytë, Portugalia në vendin e tretë me pikë të barabartë me Gjermaninë, Kurse në vendin e fundit gjende3t Hungaria./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara