Hillary Clinton: Jam e gatshme t’iu ndihmoj amerikanëve

11:46 | 18 Mars 2017

Kandidatja presidenciale nga radhët e demokratëve, Hillary Clinton ka dekalruar se është duke dalë nga faza kritike dhe se është e gatshme t’iu ndihmojë amerikanëve që të gjejnë gjuhë të përbashkët.

Kthimi gradual i Clinton në publik, pasi kishte humbur në garën presidenciale për president të SHBA-ve, ka vazhduar me fjalimin me rastin e Ditës së Shën Patrikut në qytetin e lindjes së babait të saj të ndjerë Skraeton në Pensilvani, transmeton CBS news.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara