Hoti: Ky koalicion do ta rivitalizojë minierën e Kishnicës

17:17 | 3 Qershor 2017

Sot koalicioni LDK-AKR kanë mbajtur një takim në komunën e Graçanicës, ata janë prit nga kryetari Imri Ahmeti dhe nga qindra simpatizant të këtij koalicioni, përcjell arbresh.info.

Kandidati për kryeministër nga LDK-AKR, Avdulla Hoti ka folur para të pranishmëve ai tha se me qeverisjen e LDK-AKR do ta rivitalizojmë minierën e Kishnicës
“Miniera e Kishnicës do të bëhet pjesë e rivitalizimit për të ju siguruar të ardhura”, është shprehur ai.

Hoti para të pranishmëve ka thënë se koalicioni LDK-AKR garanton një shtet të drejtë.

“Ne ju garantojmë një shtet të drejt dhe ju lusë të punojmë se bashku deri me 11 qershor që ta përmbyllim me sukses dhe të fillojmë të punojmë më 12 qershor”, ka thënë ai
Ai më tutje ka shtuar se me LDK-në dhe me koalicionin do ofrojnë kushte më të mira.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara