Ramadani kualifikohet në finale të Evropianit U-20

12:04 | 15 Korrik 2021

Muhamet Ramadani është kualifikuar si i pari në finalen e Kampionatit Evropian U-20 të atletikës, që po mbahet në Talin të Estonisë. Garuesi kosovar e zuri vendin e parë në hedhjen e gjyles që peshon 6 kilogramë.

Rezultati i tij ishte 19.80 m, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës.

Shpresojmë që Ramadani të jetë i suksesshëm edhe në finalen e sotme, e cila nis në orën 16:50 dhe të shpallet kampion i Evropës U-20 në “Talin 2021”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara