Google ADS

Polonia dhe Austria kërkojnë tri pikët e para, formacionet zyrtare

17:19 | 21 Qershor 2024
R J

Polonia dhe Austria takohet në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në kuadër të Grupit B të Kampionatit Evropian.

Të dy skuadrat pësuan humbje në ndeshjet hapëse, me polakët që u mposhtën nga Holanda, ndërsa austriakët pësuan nga Franca.

Vetëm fitorja i mban në garë për të kaluar tutje të dy skuadrat dhe formacionet e të dy skuadrave janë sulmuese.

Polonia luan në sulm me dyshen Adam Buksa dhe Krzysztof Piatek, ndërsa Piotr Zielinski do të jetë pas tyre.

Në anën tjetër, Marko Arnautovic do të luajë në sulm iu përkrahur nga Marcel Sabitzer dhe Konrad Limer.

Poloni: Szczesny, Kiwior, Dawidowick, Bednarek, Zalewski, Slisz, Zielinski, Piotrowski, Frankowski, Buksa, Piatek.

Austri: Pentz, Posch, Lienhart, Trauner, Mëene, Seiwald,Grilltch, Sabitzer, Laimer, Baumgartner, Arnautovic./Telegrafi