Pogba: Nuk jam polic por nuk shoh asnjë problem mes Mbappe dhe Gjiroud

10:07 | 11 Qershor 2021

Paul Pogba ka dobësuar tensionin e dukshëm në kampin e Francës këtë javë, veçanërisht midis Olivier Giroud dhe Kylian Mbappe.

Kthimi i Karim Benzema pas gjashtë viteve larg nga ekipi kombëtar kishte ngritur pikëpyetje në lidhje me rolin e Giroud, me sulmuesin e Real Madrid dhe Chelsea që kishin një marrëdhënie të trazuar në të kaluarën. Por problemet që Giroud është dukur të jenë me Mbappe në vend, pasi ai është ankuar për bërjen e vrapimeve dhe mos marrjen e pasimeve.

“Jo”, tha Pogba thjesht në një konferencë shtypi të enjten kur u pyet për tensionin midis lojtarëve.

“Tensioni i vetëm këtu është muskulori, këmbët dhe nyjet!

“Sinqerisht, unë jam brenda [kampit] dhe ka një atmosferë të mirë. Nëse i referoheni Giroud dhe Mbappe, atëherë nuk ka asgjë, por unë nuk jam një oficer policie.

Kujtojmë se loja e parë e kampionatit Europian do të luhet sonte në orën 21:00 ndërmjet Turqisë dhe Italisë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara