Google ADS

Paqueta humb dy ndeshjet e ardhshme te Milani?

16:58 | 25 Shtator 2019

Lucas Paqueta mund të humbas dy ndeshjet e ardhshme të skuadrës së tij.

Përfshirja e mesfushorit të Milanit në klub për dy ndeshjet e ardhshme raportohet të jetë në rrezik, transmeton portali arbresh.info.

Braziliani u inkuadrua në skuadër në derbin Milan vikendin e javës së kaluar dhe kishte ndikim të menjëhershëm në skuadër, ndonëse nuk shënoi.

MilanNews pretendon se Paqueta është duke pasur dhimbje në kofshën e këmbës së majtë dhe nuk është përfshirë për ndeshjen e nesërme të Milanit në Serie A kundër Torinos.

Por, përveç këtij takimi, ata gjithashtu thonë se mesfushori i talentuar rrezikon të qëndrojë jashtë linjave edhe për ndeshjen në vikend kundër Fiorentinas./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale