Modric: Real Madridi u rikthye nga vdekja për të mposhtur Chelsean

15:00 | 13 Prill 2022

Ylli i Real Madridit, Luka Modric e ka përshëndetur rikthimin e tyre të mrekullueshëm për të mposhtur Chelsean në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.

Los Blancos u kthyen vonë me një rikthim të ashpër dhe me përvojë ndaj gjigantit të Ligës Premier, pavarësisht se ishin duke pësuar 3-0 deri në minutën e 80-të.

Asistimi i mrekullueshëm i Modricit krijoi golin e Rodrygo Goes për të barazuar rezultatin e përgjithshëm në 4-4 përpara se goli me kokë i Karim Benzemas të sillte fitoren e Los Blancos në vazhdime.

Megjithatë, ylli kroat pranoi se shpresat dukeshin të zymta në pjesën e dytë, me përvojën e tyre të madhe në lojë të paçmueshme për të shpëtuar garën vonë.

“Sonte ishte e pabesueshme. Ne ishim të vdekur derisa më në fund shënuam dhe u kthyem në lojë”, ka thënë fillimisht Modric për BT Sport.

“Nuk mendoj se luajtëm keq, por ata shfrytëzuan shanset e tyre. Por, ne nuk u dorëzuam. Vazhduam të besojmë dhe të luftonim dhe në fund shënuam dy gola të mrekullueshëm”.

“Ne treguam karakter të madh dhe tifozët brenda stadiumit ishin një ndihmë e madhe për ne”.

“Përvoja luan një rol të rëndësishëm në këtë garë dhe neve na duhej sonte sepse Chelsea është një nga skuadrat më të vështira për të luajtur në Evropë”, përfundoi kroati.

Real Madridi do të kthehet më 27 prill për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ku do të ndeshet me njërin mes Manchester Cityt ose Atletico Madridit.

Shpërndaje në rrjete sociale