Mbyllet pjesa e parë: Norvegji – Kosovë

20:06 | 25 Nëntor 2021

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Norvegjisë dhe Kosovës, ndeshje kjo e cila është në kuadër të parakualifikimeve për Kampionatin Evropian “FIBA EuroBasket 2025″.

Pjesa e parë ka përfunduar në favor të vendaseve me rezultat 42:33.

Në çerekun  e parë: 17:22, 25:11Chris-Ebou Ndow me 11 pikë dhe Harald Frey me 8 tjera, ishin dy basketbollistët më të dalluar te norvegjezët në pjesën e parë.

Kurse, Drilon Hajrizi e Erjon Kastrati u dalluan te ”Dardanët”, me nga shtatë pikë secili. / arbresh.info/

Foto: Fehmi Sejdijaj

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara