Google ADS

Manchester United ‘tradhton’ Sancho-n, preferon Grealish-in

13:51 | 23 Korrik 2020

Manchester United ka marrë vendimin për merkaton verore se cilën lojtar ta transferojë.

Sipas Don Balon, “Djajtë e Kuq” është i fokusuar te kapiteni i Aston Villa-s, Jack Grealish para yllit të Borussia Dortmund, Jadon Sancho, transmeton portali arbresh.info.

Thuhet se United-it nuk i pëlqeu lajmi se Sancho do i bashkohet vetëm skuadrës e cila është në Ligën e Kampionëve, synim të cilën ende se ka siguruar klubi anglez.

Ndërsa, Grealish është i hapur për kalimin te “Old Trafford” dhe kjo ka bërë që United-i ta bëjë prioritet lojtarin.

24-vjeçari ka kaluar super sezon derisa ka fituar vëmendjen edhe të Manchester City-t.

Nëse Aston Villa mbetet në Premierë Ligë, kartoni i Grealish vazhdon të vlejë rreth 50 milionë euro, derisa i Sancho-s kushton 100 milionë euro./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme