Luka Modric vendos të vazhdojë kontratën me Real Madrid

12:25 | 11 Janar 2022

Luka Modric duket se do të qëndrojë te Real Madridi.

Modric është pjesë e Los Blancos që nga viti 2012, duke fituar dy tituj të LaLigës, katër Liga të Kampionëve dhe shumë tjera.

Mesfushori ka qenë një mjet kyç në Real Madrid për pjesën më të mirë të një dekade, dhe edhe në moshën 36-vjeçare, ai nuk po tregon shenja të ngadalësimit.

Modric ka qenë sërish i klasit botëror këtë sezon, me Real Madridin që kryeson La Ligën deri më tani.

Duke duket sikur ai ka bërë mjaft për të siguruar një kontratë të re përpara marrëveshjes së tij aktuale që i skadon në fund të këtij sezoni.

Sipas “Diario AS”, Real Madrid tashmë ka vendosur të vazhdojë kontratën e Modirc deri në verën e vitit 2023.

Raporti pretendon se ka pasur një marrëveshje të lirë që nga vera për një zgjatje njëvjeçare me 10 për qind më pak pagë se marrëveshja aktuale e kroatit.

Nëse kontrata nënshkruhet, Modric do të jetë në Real Madrid deri në moshën 37-vjeçare dhe kjo mund ta shohë atë të pensionohet në Santiago Bernabeu.

Përsëri, Modric nuk duket sikur është nj vit nga pensionimi siç qëndrojnë gjërat, ende një nga mesfushorët më të mirë në botë./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara