Liverpool dëshiron që ylli portugez ta zëvendësojë Keita-n

22:40 | 18 Qershor 2020

Liverpool është duke u munduar që të transferojë yllin e Wolves, Ruben Neves të cilin e sheh si zëvendësimi adekuat i Naby Keita-s.

Keita iu bashkua “Reds” në vitin 2018, por nuk ka arritur të luaj rregullisht shkaku i mesfushorëve, si Jordan Henderson, Fabinho dhe Georginio Wijnaldum, transmeton portali arbresh.info.

Siç raportohet, Keita mund të largohet për një sfidë të re në fund të sezonit.

Sipas Express, Liverpool e ka identifikuar Neves si pasuesi adekuat.

Portugezi ka shkëlqyer me “Ujqërit” që tre vite, derisa kërkohet edhe nga disa top skuadra.

Thuhet se AC Milan është e interesuar për 25-vjeçarin, i cili ka bërë 125 paraqitje për klubin anglez në të gjitha garat./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara