Conference League: AS Roma – Leicester City, formacionet zyrtare

20:02 | 5 Maj 2022

Roma apo Leicester City, sonte do të mësohen edhe finalistët e edicionit të parë jubilar të UEFA Conference League.

Të dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare për këtë takim.

Formacionet zyrtare:

AS Roma (3-5-2): Rui Patricio; Roger Ibanez, Chris Smalling, Ginaluca Mancini; Nicola Zalewski, Lorenzo Pellegrini, Sergio Oliveira, Bryan Cristante, Rick Karsdorp; Nicolo Zaniolo dhe Tammy Abraham

Leicester City (4-3-3): Kasper Schmeichel; James Justin, Jonny Evans, Wesley Fofana, Ricardo Pereira; James Maddison, Youri Tielemans, Kiernan Dewsbury-Hall; Harvey Barnes, Ademola Lookman dhe Jamie Vardy.

Ndeshja do të zhvillohet në “Stadio Olimpico” me fillim nga ora 21:00./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale