Google ADS

Bejtulai dhe Muslia nuk e këndojnë himnin e Maqedonisë së Veriut

21:48 | 8 Tetor 2020

Sonte (e enjte) është duke u zhvilluar sfida mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, në kuadër të gjysmëfinales së ‘play-off’.

Nikoqirët janë në epërsi me rezultat të ngushtë 2 –  1, derisa kanë mbetur edhe 45 minuta lojë, shkruan portali arbresh.info.

Mirëpo, ajo që u vërejte në fillimin e ndeshjes ishte se dy lojtarët shqiptarë Egzon Bejtulai dhe Visar Muslia së bashku me ndihmës trajnerin shqiptar refuzuan ta këndojnë himnin e Maqedonisë së Veriut.

Me dallim nga e tërë skuadra që këndonte, këta të tre vetëm prisnin që të përfundonte.

Sidoqoftë, rezultati momentalisht 2 – 1, kurse për gjithçka lidhur me ndeshjen, portali arbresh.info, do t’iu mbajë të informuar./arbresh.info.