Google ADS

Partia Socialiste feston 33-vjetorin, mungon lideri historik, Fatos Nano

19:56 | 12 Qershor 2024
E.H

Ky 33-vjetor e gjen Partinë Socialiste në Shqipëri me 32 mijë anëtarë të rij.

E gjen në mandatin e tretë të qeverisjes si asnjë forcë tjetër politike, si dhe e gjen përpara kongresit të 20 korrikut që ka karakter zgjedhor.

Janë mbledhur socialistë të gjithë brezave për të festuar këtë 33 vjetor të partisë së tyre.

Nuk do ketë një fjalë nga krye socialisti Edi Rama, i cili është mjaftuar me një dolli “Rroftë Partia Socialiste”.

Po ashtu është mbajtur një minutë heshtje për ish kryebashkiakun e Elbasanit që ndërroi jetë sot, Qazim Sejdini.

Në festë, mungon ai që e krijoi këtë parti Fatos Nano, i cili nuk është prezent për shkak të situatës shëndetësore që ka kaluar./tch

Shpërndaje në rrjete sociale