Kryetarja e LSI-së reagon ashpër pas kritikave Fleckenstein

11:53 | 28 Shkurt 2019

Kryetarja e LSI-se, Monika Kryemadhi ka reaguar shkurt e prerë pas deklartave të bëra edhe sot per të nga raportuesi per Shqiperine ne PE, Knut Fleckenstein.

“Shqipëria është shtëpia e shqiptarëve. Ky është misioni ynë, asnjë hap pas”. Keshtu shkruan ne profilin e saj ne Facebook, Kryemadhi.

Nderkohe qe vetem pak me heret, Fleckenstein u shpreh hapur i cuditur dhe zhgenjuer prej Kryemadhit, per fjaline qe sipas tij, ajo kishte thene ne fund te takimit te djeshem mes opozites dhe delegacionit te PE-se.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara