Prince Uilliam “shumë më mbrojtës” ndaj Kate pas intervistës së Meghan Markle

23:47 | 21 Mars 2021

Prince Uilliam është duke treguar kujdes të dyfishtë ndaj gruas së tij, Kate Middeltone pas intervistës së dhënë nga Prince Harry dhe Meghan Markle.

Dukesha e Cambridge u përmend gjatë intervistës së Prince Harry dhe Meghan Markle, ku u potencua se ishte Kate që e kishte bërë të qantë Meghan një ditë para dasmës, transmeton portal arbresh.info

Tani, Uilliam, 38 vjeç, është gati të mbrojë gruan e tij pas akuzës së bërë në intervistë.

“Uilliam është duke tregur shumë kujdes ndaj Kate dhe është shumë i mërzitur me intervistën”, tha Penny Junor për revistën “People”.

Zbulimi i madh i Markle gjatë intervistës u pasua nga një shpjegim që Middleton kërkoi falje pas incidentit.

“Dhe nuk e them që të jem nënçmuese për askënd, sepse ishte një javë vërtet e vështirë e dasmës dhe ajo ishte mërzitur për diçka,” tha Dukesha e Sussex gjatë uljes së saj. “Por ajo e kishte atë në pronësi, dhe ajo kërkoi falje dhe ajo më solli lule dhe një shënim duke kërkuar falje.”

Pallati duket se nuk është i kënaqur me intervistën dhe pasojat e saj janë zemërimi që ka shkaktuar brenda familjes mbretërore.

“Kishte emocione të përziera dhe trishtim në familjen mbretërore gjatë intervistës”, tha një burim i brendshëm.

Përpos Kate Middleton, Markle dhe Harry ishin të kujdesshëm për të mos zbuluar identitetet e anëtarëve të tjerë të familjes mbretërore për të cilët diskutuan.

Markle, 39, gjithashtu pohoi se asaj iu ndalua të merrte ndihmë psikiatrike kur po përballej me mendime vetëvrasëse por nuk tregoi se kush i tha asaj se “kjo ishte jashtë mundësive”./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara