Aretha Franklin në gjendje të rëndë shëndetësore

22:48 | 13 Gusht 2018

Këngëtarja legjendare Aretha Franklin nuk është mirë me shëndet.

Një burim i cili foli në kushte anonimiteti, konfirmoi për Associated Press se Franklin është shumë keq, transmeton lajmi.net

76 vjeçarja nuk ka dalë në publik që nga nëntori i vitit të kaluar dhe anuloi dy koncerte të planifikuara për në prill dhe mars të këtij viti.

”Aretha Franklin është urdhëruar nga mjeku i saj që të pushojë plotësisht për të paktën dy muajt e ardhshëm,” kishte thënë menaxheri i saj në një deklaratë në muajin Mars.

Fituesja e 18 herë i Grammy Awards është një nga artistët me albumet më të shitura të të gjitha kohërave dhe u fut në Sallën e Famës së “Rock and Roll” në vitin 1987.

Shpërndaje në rrjete sociale