Google ADS

Fletarrest ndërkombëtar për Gruevskin

20:04 | 13 Nëntor 2018
Arbresh Info

Gjykata ka dhënë urdhër për caktimin e fletarrestit ndërkombëtar për ish-kryeministrin Nikolla Gruevskit, pas informacionet e marra se ai gjendet në Hungari.

Në web-faqen e MPB-së, tashmë është publikuar edhe fletarresti ndërkombëtar i Nikolla Gruevskit, njofton Telegrafi Maqedoni.

Masa e këtillë ndërmerret që kur Ministria e Punëve të Brendshme vërtetoi se Gruevski është në Hungari dhe kërkon azil politik.

Pas informacioneve të mara, MPB-jaka informuar Gjykatën Penale Shkupi 1, për dhënien e vendimit për fletarrest ndërkombëtar për të dënuarin Nikolla Gruevski./Telegrafi/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme