Këto 3 gjëra do të sjellin gjithmonë para në shtëpinë tuaj

08:17 | 4 Dhjetor 2021

Ekspertët e Feng Shui-t kanë theksuar se nëse dëshironi që energjia e parave të rrjedhë në shtëpinë tuaj dhe të mos keni probleme asnjëherë me të, duhet të bëni këto gjëra.

Mjafton vetëm të ndiqni këshillat e tyre dhe energjia e parave nuk do të mungojë, transmeton portal arbresh.info

Ngjyrat që duhet të përdorni

Ngjyrat e mureve në shtëpi, zyrë apo edhe biznes duhet t’i lyeni me ngjyrë jeshile ose me ngjyrë vjollcë. Nëse nuk arrini ta bëni këtë, të paktën vendoseni një objekt të madh me ato ngjyra.

E gjelbra përfaqëson vitalitetin dhe rritjen dhe vjollca përfaqëson pasurinë.

Kujdesuni për paratë

Mos i ndrydhni paratë dhe mos i hidhni mbi tavolinë. Nëse i lini pas dore paratë, një ditë edhe ato do t’largohen nga ju.

Mbajeni gjithmonë pastër dhe bukur portofolin, zarfin ose kasafortën tuaj.

Jepni çdo gjë të tjerëve

Nëse ju mungojnë paratë, drejtojuni njerëzve përreth jush.

Jepuni atyre kohë dhe vëmendje, falënderojini për gjithçka që bëjnë për ju për t’i bërë ata të ndihen mirë.

Suksesi nuk është vetëm nëse kemi fitim, duhet të gjejmë gjithmonë anën pozitive të çdo gjëje dhe kur nuk ka para të mjaftueshme.

Duke qenë se paraja është pjesë e rrethit, kur të mbushet, do të kthehet tek ju./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara