2 mënyra për të humbur peshë tek gusha

00:37 | 16 Shkurt 2018

Forma dhe pamja e fytyrës suaj janë gjëja e parë që njerëzit shikojnë dhe pesha e tepërt në të nuk është diçka e këndshme.

Shumë njerëz përpiqen të heqin peshën e tepërt në zonën e fytyrës dhe qafës dhe shumë herë reduktimi i kalorive nuk garanton efektet e dëshiruara.

Më poshtë do ju vendosim dy ushtrimet efektive për të larguar peshën e tepërt nga qafa dhe të tonifikoni muskujt e fytyrës:

Ushtrime me mjekrën:

Ngrini mjekrën në drejtim të tavanit, bëni buzët si një peshk ose në formën sikur do jepni një puthje dhe mbajeni këtë pozicion për disa sekonda. Përsëriteni disa herë çdo ditë për të parë rezultate.

Ushtrime me faqet:

Thjesht thithini faqet nga brenda dhe më pas përpiquni të qeshni në të njëjtin pozicion. Kjo do tonifikojë muskujt e faqeve, nofullës dhe të gjithë fytyrës./kuzhina shqiptare/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara