Vetëvendosja premton hapje të shkollave, pishina e renovime

18:00 | 12 Nëntor 2017

Kandidati për Kryetar të Prishtinës Shpend Ahmeti po mban tubim në Hajvali.

Ai dhe AKR-ja po japin premtime për 4 vitet e ardhshme, shkruan arbresh.info.

Shpend Ahmeti i cili qeverisi Prishtinën në 4 vitet paraprake përmendi sfidat me të cilat po përballet kryeqyteti.

‘Ne së bashku me juve mund të bëjmë më të mirën, kemi ndërtuar shumë rrugë, kemi hapur shkolla, ju kemi ofruar shujtën që secila familje në nevojë të ndihet e kompletuar’, u shpreh Shpend Ahmeti.

Ai më tutje bëri premtime që do hapen shumë shkolla duke theksuar atë në Veterrnik, pishina dhe renovime tek pjesa e Pallatit të Rinisë.

Vetëvendosje ka vendosur që të bëj ndryshime në kryeqytet dhe Ahmeti kërkon ndihmën e qytetarëve në mënyrë që ti realizoj këto plane.

Shpërndaje në rrjete sociale