“Serbia kthehet nga Ohri destruktive”, shefi i Kabinetit të Konjufcës del me një deklaratë derisa takimi po vazhdon ende

18:07 | 18 Mars 2023

Ilir Kërçeli, shef i Kabinetit të kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se Serbia po kthehet nga Ohri destruktive.

Këtë deklarim ai e ka bërë në llogarinë e tij në Facebook, teksa takimi trelateral në Ohër po vazhdon ende.

Kërçeli tutje është shprehur se nuk ka Asociacion i cili e shkel Kushtetutën, e cenon integritetin dhe sovranitetin e Kosovës.

“Serbia kthehet nga Ohri, destruktive si gjithmonë. Veç kësaj radhe do e marrë edhe koston e merituar”, ka shkruar ai.

Shpërndaje në rrjete sociale