Refiqe Tërnava premton se do të jetë zë i grave dhe vajzave në Kuvend

23:27 | 24 Shtator 2019

Refiqe Tërnava është kandidate për deputete nga radhët e koalicionit AKR-Nisma-PD.

Tërnava shpreson që ky koalicion të jetë katalizator i ndryshimeve pozitive në vend.

“Edhe në këto zgjedhje kërkoj besimin tuaj për t’ju përfaqësuar në Kuvend, si zë i juve të gjithëve, e veçanarisht i grave dhe vajzave të reja”, ka shkruar Ternava.

Ky është postimi i plotë i saj:

Te nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës,
Të dashur miq,

Pas diskutimit me Presidentin Pacolli, jemi dakorduar që edhe në këto zgjedhje të kandidoj për deputete të Kuvendit të Republikës së Kosovës nga rradhët e koalicionit #AKR-Nisma-PD.

Andaj, me bindje të plotë që ky koalicion do të jetë katalizator i ndryshimeve pozitive në vend, edhe në këto zgjedhje kërkoj besimin tuaj për t’ju përfaqësuar në Kuvend, si zë i juve të gjithëve, e veçanërisht i grave dhe vajzave të reja.

Na priftë e mbara e Zoti na ndihmoftë në rrugëtimin tonë të ri!

E juaja,
Refiqja

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara