Radoniqi: Vaksinohuni, shpëtoni jetën tuaj dhe të tjerëve

12:18 | 11 Shtator 2021

Vaksinimi duhet të jetë prioritet për të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës, shkruan arbresh.info.

E rritja e numrit të vdekurve në Kosovë, si dhe rasteve të infektimit me Covid-19, ka bërë që të sensibilizohen njerëzit për parandalimin dhe përhapjen e këtij virusi.

Kryetari i KQZ-së, Kreshnik Radoniqi, është vaksinuar me dy doza kundër Covid-19, kështu përmes portalit arbresh.info, kërkoi vaksinimin e të gjithë atyre të cilët janë duke hezituar.

Arbresh.info këto ditë ka filluar sensibilizimin e qytetarëve të Kosovës me mesazhe nga fytyra publike dhe me rëndësi në Kosovë, që të vaksinohen dhe ti respektojnë rregullat në bazë të ligjit për Covid-19.

Shikoni videon më poshtë:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara