Qyteti i Skenderajt ndan titullin “Qytetar Nderi” për Halil Kastratin dhe Haxhi Krasniqi

11:32 | 28 Nëntor 2020

Qyteti i Skenderaj ka nderuar sot humanistin, Halil Kastrati dhe Kampionin e Botës në boks, Haxhi Krasniqin, me titullin “Qytetar Nderi”, në qytetin e Skenderajt.

Haxhi Krasniqi këtë vit u shpall Kampion Bote në boks në Gjermani, kurse Halil Kastrati edhe këtë vit ka vazhduar me veprimtarin e tij humaniste në të gjithë Kosovën dhe në rajon, shkruan arbresh.info.

Bëjmë të ditur se sot është 108 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, 23 vjetori i daljes së parë publike të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ditëlindja e heroit të  komandantit legjendar, Adem Jasharit./Arbresh.info

Lexo edhe:

Haxhi Krasniqi i dhuron një dhuratë të mrekullueshme Bekim Jasharit

Lajmet më të lexuara