Google ADS

Qeveria mban mbledhje elektronike, merr një vendim

18:23 | 22 Janar 2024
E.H

Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës në mënyrë elektronike.

Zyra e Kryeministrit përmes një komunikate për media bënë të ditur se në këtë mbledhje është miratuar vetëm një vendim, që ka të bëjë me transferimin nga një nën-degë në tjetrën mbi ndarjet buxhetore, përcjell Arbresh.info.

“Qeveria e Republikë së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e radhës, këtë herë në formë elektronike, në të cilën ka miratuar vendimin për autorizimin e Ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve që të aprovojë transferet nga nën-programi “Shpenzimet e Paparashikuara” në ndonjë nën-program tjetër në tabelën 3.1 dhe 4.1 të Ligjit Nr. 08/L-260 mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2024”, thuhet në njoftim./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme