Kolona të gjata në kufirin Kosovë- Maqedoni e Veriut

16:52 | 17 Mars 2023

Shumë media të Kosovës, kanë marrë rrugën për në Ohër, kjo ka bërë që në kufirin Kosovë- Maqedoni e Veriut, të shkaktohen kolona të gjata.

Sipas asaj që thotë një polic doganor i Kosovës, shumë media kanë kaluar nëpër atë pikë doganore.

Të shtunën më 18 mars, në Ohër do të mbahet raundi i ri i bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë në kuadër të dialogut të Brukselit.

Kujtojmë se nesër sipas agjendës së publikuar nga BE-ja, takimet e para të ndara bilaterale do të nisin në orën 10:30.

Që do të thotë, Kurti dhe Vuçiqi do të takohen ndaras me përfaqësuesit e BE-së dhe të SHBA-së, para takimit të përbashkët trilateral, Kurti-Vuçiq-BE./arbresh.info/