Mbahet konferencë në Kizhevak për varrezat masive

13:11 | 3 Dhjetor 2020

Në lokacionin ku është gjetur varreza masive në Kizhevak do të mbahet konferencë për media.

Nesër më 4 dhjetor 2020, në lokacionin e varrezës masive në Kizhevak  të Serbisë, kryetari i Delegacionit të Kosovës, Ibrahim Makolli dhe ai i delegacionit të Serbisë Veljko Odalovic do të mbajnë konferencë për media, shkruan portali arbresh.info

Në bazë të vlerësimeve, mbetjet mortore të 7 deri në 20 personave janë gjetur në një lokacion në Kizhevak afër Rashkës në Serbi, sipas shefit të Programit për Ballkanin Perëndimor i Komisionit Ndërkombëtar për Personat e Pagjetur (ICMP), Matthew Holliday./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara