Kuvendi ka edhe mbi 100 projektligje që duhet miratuar këtë vit

08:30 | 18 Korrik 2018

Kuvendi i Kosovës ka një kohë të gjatë që po përballet me mungesë të kuorumit. Kështu shumë projektligje që janë në rend dite nuk po mund të miratohen për shkak të numrit të vogël te deputetëve të pranishëm në seancë.

Monitoruesja e Kuvendit të Kosovës nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), Agnesa Haxhiu, në një prononcim për Indeksonline ka thënë se shumë pika të rendit të ditës nuk janë duke u shqyrtuar në ditën kur po planifikohet nga Kryesia dhe zvarritja e tyre po ndikon në stërngarkim të rendit të ditës së seancave.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara