Familjarë, miq e kolegë i japin lamtumirën e fundit aktorit të humorit, Rasim Thaçi-Cima

13:29 | 27 Mars 2021

Familjarë, miq e kolegë i dhanë sot lamtumirën e fundit aktorit të humorit, Rasim Thaçi-Cima, i cili vdiq një ditë më parë pas përballjes me virusin Covid-19.

Rasim Thaçi, i cili për publikun njihet si Cima do të mbetet në kujtesën e publikut me rolet e tij të shumta komike, shkruan arbresh.info.

Ai ishte i prekur me koronavirus dhe po trajtohej në repartin intensiv në QKUK.

Pas ceremonisë së varrimit, djali i vëllait të humoristit të ndjerë, Ardian Thaçi, falënderoi të gjithë ata që në ditët e fundit të babait të tij i kanë qëndruar pranë familjes.

“Cima më shumë u kanë i popullit, sesa i joni. Prandaj ta kujtojmë siç ka qenë zemërbardhë dhe zemër plotë”, u shpreh ai.

Familja po ashtu njoftoi se nuk do mbahet e pame për shkak të pandemisë./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara